Presbiopia, na czym polega? Jaką korekcję wybrać?

admindf1 Uncategorized 0 komentarze/y

Często zdarza się Tobie, że musisz znacznie oddalać tekst, aby przeczytać drobny druk? Do tego bywa, że nękają Ciebie bóle głowy przy dłuższej pracy z bliska? Najprawdopodobniej Twój narząd wzroku zaczął tracić zdolność do akomodacji. Nie należy się obawiać- presbiopia, inaczej starczowzroczność dotyka niemal każdego po 40 roku życia. Ważne jest, że odpowiedni dobór korekcji pozwoli, całkowicie skorygować tę wadę wzroku.

Okulary progresywne czy soczewki kontaktowe multifocalne?

Znaczna część społeczeństwa ma obawy przed kupnem pierwszych okularów z soczewkami progresywnymi. Szczególny lęk wzbudza nauka patrzenia przez ten typ soczewek, należy bowiem przyzwyczaić do nich wzrok. Bardzo ważne w okularach progresywnych jest patrzenie odpowiednią częścią szkła. Zazwyczaj okres adaptacji trwa około tygodnia. Bywa jednak, że niektórzy mimo starań nie potrafią przyzwyczaić się do tego typu szkieł i wymieniają, je na dwie osobne pary okularów, jedne do dali a drugie do bliży. To rozwiązanie jest jednak mało wygodne w codziennym życiu.

Dobrą alternatywą dla okularów progresywnych są soczewki kontaktowe multifocalne. Łączą one w sobie korekcję w dali, bliży oraz odległościach pośrednich. Ich użytkowanie nie różni się niczym od korzystania z soczewek sferycznych. Nie wymagają nauki nowych nawyków patrzenia oraz zapewnią komfort użytkowania w każdych codziennych sytuacjach.

Obecnie większość producentów soczewek kontaktowych ma w swojej ofercie soczewki progresywne. Między innymi Cooper Vision oferuje soczewki Biofinity multifocal, produkt daje możliwość dokładnego dopasowania soczewek kontaktowych dzięki dwóm typom soczewek D i N. Dla aktywnych sportowców ze starczowzrocznością Alcon posiada soczewki
Dailies Total 1, które charakteryzuje technologia gradientu uwodnienia oraz bardzo duża przepuszczalność tlenu.

Bez względu na to jaki typ korekcji wybierzesz, pamiętaj, że bardzo ważna jest wizyta u optometrysty, który dopasuje odpowiednie moce. Korekcja starczowzroczności jest bardziej skomplikowana niż np. krótkowzroczności. Kupując okulary progresywne warto wybrać się do zaufanego optyka, ponieważ w tym typie okularów bardzo ważne jest sporządzenie licznych pomiarów niezbędnych do prawidłowego montażu soczewki progresywnej w oprawie.

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *